Rozdílová zkouška ke kvalifikaci Chůva pro děti v dětské skupině
Proč tato zkouška?
Zkouška je vhodná pro uchazeče, kteří v minulosti absolvovali zkoušku profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Díky rozdílové zkoušce je pak možné působit samostatně na pozici pečující osoby v dětské skupině bez další pečující osoby, která by měla vzdělání chůvy v DS, zdravotníka, či pedagoga.
Rozdílová zkouška je z oblastí, které jsou v obou kvalifikacích rozdílné, viz Obsah zkoušky.
Obsah zkoušky
Informace ke zkoušce
Doporučujeme se přihlásit nejpozději 14 dní před termínem zkoušky.
Sedm dní před termínem zkoušky je nutné na e-mail odevzdat projekt.
Přihláška
Vyplňte přihlášku k vybrané zkoušce. Ve formuláři doplňte své údaje, vyberte termín a místo kde budete zkoušku skládat, můžete se rozhodnout, zda přikoupíte e-learning. Nakupovat můžete pro sebe, máte ale také možnost zadat fakturační údaje a přihlášku vyplnit pro více účastníků.
Informace do e-mailu
Na zadaný email obdržíte fakturu, rekapitulaci své objednávky a informace k přihlášení do svého účtu. Pokud nakupujete pro více osob, každý dostane na základě údajů z přihlášky vlastní přístupy, faktura bude společná.
Uhrazení faktury
Po uhrazení faktury Vám v účtu budou zpřístupněny všechny zakoupené studijní materiály:
- V případě, že jste nezvolili žádnou z nadstavbových možností, ve svém účtu naleznete studijní materiály a zadání na projekt.
- V případě, že máte zaplacený i online kurz první pomoci, e-learning či webinář, dostanete přístup.
- V případě, že jste projevili zájem o prezenční kurz první pomoci, dostanete pozvánku.
Pozvánka ke zkoušce
Pět dní před termínem zkoušky Vám přijde pozvánka ke zkoušce.
Přihláška je závazná, případné storno se řídí našimi obchodními podmínkami.
Další důležité informace
Kvalifikační a vstupní předpoklady
Základní vzdělání – Plnoletost – Bez logopedické vady – Absolvovaná zkouška Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (69-017-M)
- Zkouška u autorizované osoby se uskuteční při minimálním počtu 4 osoby.
- Pro ucelenou skupinu zájemců jsme schopni vypsat individuální termín.
- K vykonání zkoušky je vyhrazen jeden pokus (nejsou opravné termíny).
V případě neúspěchu se uchazeč nově přihlašuje a hradí nově poplatek za celou zkoušku.
Jak se přihlásit
Po vyplnění přihlášky Vám bude zaslána pozvánka s přesným termínem konání zkoušky, bližšími informacemi o průběhu zkoušky, studijní materiály a platební informace. Zkoušku je nutné absolvovat do 3 měsíců od odeslání přihlášky.
První pomoc důrazně doporučujeme absolvovat výhradně prakticky – na tuto oblast je u zkoušky kladen důraz. V mnoha případech uchazeči nejsou schopni předvést praktickou ukázku poskytnutí první pomoci a tím zkoušku nezvládnou.
Součástí přípravy ke zkoušce Vám můžeme zařídit praxi 8–24 hodin v předškolních zařízeních v Brně, která je dobrovolná a bezplatná.
Zkouška profesní kvalifikace
Cena zkoušky 4 400 Kč vychází z kvalifikovaného odhadu nákladů na zkoušku. Náklady na vykonání zkoušky profesní kvalifikace je v příslušném zdaňovacím období možné odečíst od základu daně.
Zkoušku z profesní kvalifikace může zaměstnanci uhradit i jeho zaměstnavatel. Zkouška se tak stává jedním z benefitů, při podpoře zaměstnanců na další vzdělání.
STORNO
- Ode dne poslání přihlášky – 8 dní před konáním aktivity 500 Kč
- 8 – 4 dny před konáním aktivity nebo po odeslání studijních materiálů 50 %
- 3 – 0 dní před konáním aktivity 100 %
PŘESUN ZKOUŠKY
- Pokud je to z naší strany možné, umožňujeme přesun termínu nejpozději 14 dní před absolvováním zkoušky.
- V období kratším než 14 dní lze termín zkoušky přesunout pouze ze zdravotních, nebo jiných vážných důvodů (vyžadujeme potvrzení a žádost o přesun individuálně vyhodnocujeme - tedy není nárokový).
- 4 pracovní dny a méně před zkouškou již není možné přesunout termín z žádných důvodů a pokud se uchazeč ke zkoušce nedostaví, tak se zkouška pokládá za neúspěšně složenou.
Kde se zkoušky konají?
Termíny zkoušek pravidelně vypisujeme pro Prahu, Brno a Ostravu. V přihlášce ke zkoušce si vyberete místo, které vám nejlépe vyhovuje. Přesné adresy a popis jak se na zkoušku dostanete najdete v našem přehledu kontaktů.
E-learning První pomoc, legislativa a praxe
Vylepšete své znalosti a připravte se na všechny aspekty práce chůvy s naším
e-learningovým balíčkem. Přístup k profesionálním videomateriálům, cvičným testům a přehledům vám pomůže nejen při přípravě na zkoušku, ale i v praxi.
Co e-learning obsahuje?
První pomoc pro děti online – naučte se efektivně reagovat v kritických situacích a po úspěšném absolvování testu si stáhněte certifikát jako osvědčení
Tři výuková videa – praktické rady a postupy, jak založit a vést dětskou skupinu a přehled aktuálních legislativních změn a pravidel
Zkušební testy – ověřte si svoje znalosti pomocí cvičných testů ještě před zkouškou
Stručný přehled ze skript – materiál pro rychlé opakování nejdůležitějších bodů
E-learning je ideálním doplňkem k vaší zkoušce chůvy a rozšíří vaše odborné znalosti. Pokud jste již absolvovali náš kurz první pomoci, budou se některé části tohoto balíčku překrývat s tím, co již znáte.
Přihlásit se k rozdílové zkoušce
Časté dotazy k rozdílové zkoušce
Pro koho je určená rozdílová zkouška?
Rozdílová zkouška je určena pro všechny, kteří již vlastní osvědčení Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, ale kvůli novele zákona 247/2014 Sb. potřebují osvědčení Chůva pro děti v dětské skupině. Rozdílová zkouška obsahuje všechny tři části, stejně jako zkouška plnohodnotná, ovšem ve „zkrácené“ verzi. Zkoušeno je pouze z nových okruhů, které neobsahovala již absolvovaná zkouška Chůva pro děti do zahájení povinné školí docházky. Tyto okruhy naleznete žlutě vyznačené v hodnotícím standardu.
Lze absolvovat online i závěrečnou zkoušku?
Nelze, závěrečná zkouška probíhá vždy prezenčně.
Jak probíhá závěrečná zkouška?
Závěrečná zkouška je na celý den a má tří části – písemný test, ústní pedagogicko-psychologickou část a ústní zdravotnickou část. Abyste u zkoušky uspěli, musíte splnit písemný test na celkových 80 % a uspět u obou ústních částích.
Co to je písemný projekt ke zkoušce a co má vše obsahovat?
Každý uchazeč zpracovává ke zkoušce písemný projekt na přidělené téma – např. lidské tělo, doprava či rodina. Jedná se o krátký výchovný celek (min. rozsah dvě strany), který se odevzdává 7 dnů před zkouškou a následně jej představujete komisi v rámci ústní části u zkoušky.
Jak dlouho mám přístup do svého účtu a ke studijním materiálům?
Přístup do účtu a ke studijním materiálům máte do data své zkoušky.
Která zkouška je pro mne vhodná, jestliže si chci založit vlastní živnost?
Profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky umožní získat živnost vázanou, tedy péče o děti do 3 let věku. Pro získání volné živnosti není třeba specifické vzdělání.
Neuspěla jsem u zkoušky v testu. Je možnost náhradního termínu a musím absolvovat znova všechny části zkoušky?
Bohužel, náhradní termín není možný a zkoušku je nutné vždy absolvovat v plném rozsahu. Tedy je nutné opětovné přihlášení a absolvování všech tří částí zkoušky.
Nehodí se mi termín zkoušky. Mohu si jej přesunou na jiný?
Termín zkoušky lze přesunout do 14 dní před datem zkoušky. Po této lhůtě lze zkoušku přesunout pouze ze zdravotních či jinak závažných důvodů. Přesun méně než 14 dní před zkouškou není nárokový a posuzuje se individuálně. 4 dny a méně již termín zkoušky nelze přesunout ze žádných důvodů.
Jak obsáhlý je studijní materiál ke zkoušce? Kolik času doporučujete na přípravu?
Skripta ke zkoušce obsahují cca 200 stran studijního textu. Doba přípravy je velmi individuální – ideálně doporučujeme 1 měsíc na přípravu.